Було якось сталося таке в нашому чернігівському Поліссі. В одному лієсі жив лісник із жінкою. Мали лісник із жінкою дочку, яка була їм найбільшою втіхою. Одного дня дочка пішла по ягоди, замріялася та й заблукала. В той час лієс там ріс буйний, непроходний.
Ходила вона там ходила аж до вечора. Надвечір надибала якийсь струмок. Присіла відпочити і сильно захотіла пити. Зачерпнула води, ковтнула і одразу перетворилася на мале зайченятко. Спужалася того страшно і от страху плигнула в кущі.
Схвильовані батьки вдома зібрали всіх із села на пошуки. Коли ж діло йшло до другого заходу сонця, громада села пошуки покинула. Тільки лісник продовжив. Його батьківське серце не погоджувалося, що то є справою марною.
Він йшов все далі у забуті ліси. Йшов і гукав, та не знайшов ані сліду. Згодом ноги привели його в такі непролазні хащі, що лиш бджоли туди залітали. Жоден чоловік іще зроду не був. Продирався крізь теє дєло він та й надибав в нетрях хижку без вікон і дверей. Наче і нікого нема — гибле місце та глухе — але ж ні. Побачив, що перед хатою камінь світився дивним сяйвом.
Лісник підійшов до нього, торкнувся — і тут лієс як зашумів, як загудів. Враз чоловік опинився всередині хижки. Дивиться, на столі каганець стоїть, а за столом сидить якась жінка. Вона стара така, що віє вже від неї вічністю. Сама у десятку платків кутана. Обличчя її, наче картами довгого життя розперіжане — така морщава. Зняв чоловік шапку, ніяково привітався. Жінка на нього тільки блимнула очима і мовила сердито:
— Чого прийшов? Шо нада тут тобі?
Лісник зніяковів ще дужче від голосу її. Він звучав так, ніби ліс гудів і ззовні, і всередині. Але шо ж робит: дочку шукати надо. Зібрався чоловік і відповіда до тої жінки:
— Біда мене привела, дочку загубив. Де тільки я її не шукав, і сюди вже зайшов, а нема.
Жінка рукою повела, зупиняючи лісника, і так само сурово відповіла:
— Знаю я, що з нею зробилося. Не старайся її побачити, поки не спокутуєш кривду, яку мені завдав.
— Та яку кривду?, — забідкався лісник і зі здивування аж шапку впустив, — я ж тебе вперше бачу!
Повернулася до нього жінка лицем дужче. Зіщулила очі, й рукою так журячи помахала, строго відказавши:
— Е, нєт, нічого тут оце: вина за тобою водиться перед усім лісовим родом. Ти зайченя від матері відлучив. Воно у твоє сільце попало, а ти його не пожалів. У мішок свій вкинув та й приніс дочці на забавку. І зараз воно в тебе мучиться, а мати плаче.
Злякався лісник, бо й справді було оце таке, що на Щедрий вечір рішив порадувати дочку подарунком — пухнастим зайченятком. Тоді вночі поклав сильце і на нього піймалося зайченя. А дівчина тішилася ним, гралася із зайчиком.
Второпав лісник, що то не проста якась ворожбитка ця хазяйка, а чаклунка, яка охороняє усіх лісових звірів. І, звичайно, не обійшлося без неї у пропажі дочки. Заплакав горько батько, упав на коліна і став ту жінку напрошувати повернути йому дочку. Розтопили гарячі батьківські сльози нещадне серце чаклунки:
— Знай! Серце батька і матері болить за дитям однаково, ким би вони не були — чи звірами, чи птицями. За твій проступок дочка стала пухнастим зайченям і замінила втрату в лісі. Ти можеш поправити все. Біжи тепер додому і швидко відкривай клітку із зайченям, відпусти його додому. Тоді і твоя доня до тебе повернеться. Мерщій квапся, надходять останні хвилини. Якщо сонце зійде, а ти не відкриєш клітку і не встановиш все як належить, то доня твоя назавжди залишиться зайченям.
Помчав чоловік додому. Руки не слухалися од хвилювання, але все ж відкрив клітку і випустив впіймане зайченя. Стало сходити сонце. Озирнувся лісник, а на лавці сидить його дочка. Дуже дівчинка втомлена була, позіхнула тільки і спитала татка:
— Я, батьку, пряла-пряла та й чогось заснула. Наснився мені дивний сон, що я перетворилася на зайченя. Одна-однісінька була у лісі, а там так страшно…
Щасливий батько обійняв своє дитя міцно-преміцно, та й сказав:
— Доню, то через мене все! Випало тобі пережити те саме, що і зайченяті, яке я нечесно відірвав від матері і приніс тобі для забави. Сором мій, хоч і вчасно виправлений.
Відтоді серце лісника стало чуйним до всіх братів менших. Я то знаю, бо мені ж цю історію бджілка розказала, і про те, яка злагода в лієсі настала.
А я вам переповіла казку.
І меду нашого пропоную вам на ласку!
алла
це дуже класні казки їх потрібно більше
Oleksandr Samoilenko
Не читав такої казки. Дуже гарна, але трохи моторошна.
Тетяна
Дуже гарна казка.Мій непосидючий онук прослухав з великим задоволенням.
Велика подяка за таку гарну справу.
Оксана
Діткам дуже сподобалась сказка, довелось переглядати декілька разів =) Цікавий сюжет, прекрасні елюстрації. Дякуємо за озвучку.
Катерина
Прослухали з сином казку на одному диханні. Дуже приємний голос у Марини Кошкіної, слухати одне задоволення. Також сподобався музичний супровід.
Мар'яна
Чудова, повчальна казка. Дуже зручний формат.
Тетяна
Дуже мила казка, повчальна, сподобалась дитині🤩
Ярослава Єгорова
Дуже цікава казка, вона вчить чуйності і новим діалектним словам.
Вероніка
Дуже сподобалася нам ця казка♥️
vikkinikki15@gmail.com
Ірина Городнича
Неймовірна казка, яка показує, наскільки сильною є любов батьків. І хоч як би ми часом не злились на них – вони ті, хто ніколи не покине нас у біді
Інна
Яка чудова казка. Повчальна та цікава. Про те що треба берегти всіх звіряток,що не можна просто так їх кривдити бо це може бути чиясь мама або дитинка. Не робіть з кимось того чого не хочете щоб було з вами.
О
Цікаво знов зустріти слово “лієс” . Колись давно чув в такій вимові, а тепер знову трапилось.
А сама казка чудова.
Олексій
Ця казка – справжній шедевр, який здатен розчулити будь-яку душу. Вона майстерно передає всю гаму почуттів – від радості до глибокої туги. “Батьківське серце” нагадує нам про важливість родини та близьких людей у нашому житті. Читаючи цю казку, ми вчимося бути терплячими, відданими та відчутними.
Галина
Читаючи цю історію, ми вчимося цінувати та поважати своїх батьків, а також навчаємося бути відданими та відчутними одне до одного. “Батьківське серце” – це казка, яка неодмінно зігріє ваше серце і залишить вас з глибокими роздумами.